Forum 25 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej

Wchodzisz tu na własne ryzyko :D


#1 2007-02-11 20:33:40

Olaa25

Moderator

7427296
Skąd: Łódź - Widzew
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 178
Punktów :   

Piosenka o strychu (Niebo amarantowe)

Tytuł: Piosenka o strychu (niebo amarantowe)
Wykonawca: Ela Duda

Zagubiły się w mroku nasze ślady                  a9 C7+ E7                   a C E
A przed siebie daleko nam iść                        C7+ G9 a2                  C G a
Gdzie obiecane wiśniowe sady,                      a2 G6 a2                     a G a
Gdzie lawendą pachnący liść.                         F E7                            F E
Oprzyj palce na kiju i idź                               h7 e                            h e
Przez życie jak przez most zwodzony.            C F2 C                         C F C
Z niepewnością następnego kroku w mrok,     a2 h7 e                        a h e
Krok w mrok to krok szalony.                        a2 h7 e                        a h e

Ref. Ale znajdziemy kiedyś strych                  G A                             G A
I rowiną się nasze myśli pajęczynowe.            D h                            D h
Strych z widokiem na aleje lip                        G h                            G h
I niebo amarantowe.                                     G A4-3 D                    G A D

Już zatarte w pamięci nasze słowa
Wypisane na witrynach cudzych prawd.
Zapomniana noc czerwcowa
Firmamenty wygasłych gwiazd.
W twoich oczach tęsknota i żal
Świateł gra na twojej twarzy.
Strzep pajęczyn w kącie powiek drga
Zamazane mgłą krajobrazy.

Piosenka też fajna i chyba obiła wam się o uszy? Tylko chwyty trudne... przynajmniej tak wyglądają jak się patrzy na ich nazwy Ja mam opanowany refren niestety tylko ale za jakiś czas... a może Fasolka potrafi?

Ostatnio edytowany przez Olaa25 (2007-02-11 22:24:16)


I dlatego lubię mówić z Tobą.

Offline

 

#2 2007-02-11 20:41:24

kasia36:)

Żuczek

Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 17
Punktów :   

Re: Piosenka o strychu (Niebo amarantowe)

To nie jest żadne "Niebo amarantowe"!!! To jest "Piosenka o strychu"!!! Ja gdzieś miałam prostsze chwyty, jak znajdę to podam


"My jesteśmy Pogromcami
I smutkowi się nie damy,
Bo my kochamy się śmiać,
A nie ciągle tylko płakać" :D:D:D

Offline

 

#3 2007-02-11 21:01:56

Olaa25

Moderator

7427296
Skąd: Łódź - Widzew
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 178
Punktów :   

Re: Piosenka o strychu (Niebo amarantowe)

Kochana Kasiu, zdzarza się czasami tak, że piosenki mają kilka tytułów. Ale, że nazywa się "Piosenka o strychu" to też słyszałam a za chwyty byłabym bardzo wdzięczna, bo te mnie troche... przerażają nazwami


I dlatego lubię mówić z Tobą.

Offline

 

#4 2007-02-11 21:05:42

kasia36:)

Żuczek

Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 17
Punktów :   

Re: Piosenka o strychu (Niebo amarantowe)

Kochana Olu Oryginalny tytuł jest zawsze jeden I w tym przypadku jest to "Piosenka o strychu"

Przy poszukiwaniu śpiewnika z łatwiejszymi chwytami okazało się, że to 3 który zgubiłam na ZASie... Więc na razie Wam ich nie podam...;(

Buuu <beczy> <beczy> <beczy> ;( ;( ;(

Ostatnio edytowany przez kasia36:) (2007-02-11 21:12:29)


"My jesteśmy Pogromcami
I smutkowi się nie damy,
Bo my kochamy się śmiać,
A nie ciągle tylko płakać" :D:D:D

Offline

 

#5 2007-02-11 21:13:44

Olaa25

Moderator

7427296
Skąd: Łódź - Widzew
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 178
Punktów :   

Re: Piosenka o strychu (Niebo amarantowe)

kochana Kasiu, ale chodzi własnie o to, że ja nie wiedziałam który jest oryginalny. Co do chwytów to są tutaj: http://www.synogarlica.pl/spiewnik.php?pio=1987 w dodatku tą piosenke na tej stronie dodawała Kęsik

Ostatnio edytowany przez Olaa25 (2007-02-11 21:16:31)


I dlatego lubię mówić z Tobą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skawina.pun.pl www.combinestheworld.pun.pl www.realdragonballgame.pun.pl www.angel-wars.pun.pl www.geobackupzar.pun.pl